Nav view search

Navigation

O kampanii

ekoodpowiedzialni logo

Auchan EkoOdpowiedzialni to cykl wydarzeń o tematyce ekologicznej odbywających się w 11 Centrach Handlowych Auchan w całej Polsce.

Bohaterem kampanii jest EKOrodzinka, gdzie każdy z członków odpowiedzialny jest za jeden aspekt ochrony środowiska. Dziecko czuwa nad segregacją śmieci i troską o środowisko,  mama dba o niskie zużycie wody, a tata pilnuje niskich rachunków za prąd, przez rozsądne wykorzystywanie energii. Działając razem dbają o środowisko naturalne i... finanse w domowym budżecie.

W Centrach Handlowych Auchan została zbudowana specjalna strefa, stylizowana na las. Dzieci siedząc na sosnowych skrzynkach w otoczeniu leśnych dekoracji, rozwiązują krzyżówki i rebusy edukacyjne, biorą udział w warsztatach plastycznych i ozdabiają torby na zakupy. Dużą atrakcją jest również gra planszowa XXL "Uratuj Ziemię", gdzie aby przejść do kolejnego pola, należy odpowiedzieć na pytania dotyczące środowiska. Są 3 stopnie trudności, dostosowane do wieku grającego.

Każdy kto odwiedzi leśne stoisko otrzyma darmową sadzonkę drzewka.

Kampania ma na celu uświadomienie, że odpowiedzialność za środowisko to „ciężar”, który udźwigną nawet małe dzieci.

EKOodpowiedzialni łączą całe rodziny, zwiększając świadomość ekologiczną i udowadniając, że bycie EKO jest korzystne nie tylko dla środowiska, ale także dla portfela.

 

DLA MEDIÓW

W przypadku zainteresowania informacjami, odnośnie przebiegu akcji w danym mieście, prosimy o kontakt na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

Dalsze przeglądanie strony, oznacza akceptację użycia ciasteczek ("cookies").